بررسی سرقت ادبی مقاله – تشخیص و رفع سرقت علمی Plagiarism

بررسی سرقت ادبی مقاله

کنترل ، بررسی و تشخیص سرقت علمی و همپوشانی مقالات با نرم افزار های آنلاین

 

با استفاده از نرم افزار های آنلاین مانند iThenticate و Turnitin می توانید مقالات خودرا قبل از ارسال برای داوری و چاپ در ژورنال ها از نظر میزان همپوشانی و سرقت علمی بررسی و رفع نمایید.با این امر از اصالت مقاله خود مطمئن می شوید . این سامانه ها به همانندجو معروف هستند.

همچنین با استفاده از نرم افزار Grammarly میتوانید متن مقاله ی خودرا از لحاظ رعایت نکات دستوری و گرامری بررسی نمایید.

برای بررسی سرقت ادبی مقاله های خود با ما همراه باشید ..

 

در این صفحه می خوانید:

 

 

سرقت ادبی چیست ؟

سرقت ادبی ، دزدی علمی معادل Plagiarism به معنای اقدامی غیر اخلاقی و نوعی تخلف در حوزه پژوهش و نگارش می باشد. سرقت ادبی تنها مختص استفاده از مقاله یا کتاب نیست ، بلکه هرگونه استفاده بی‌ملاحظه از متن، تصویر، ایده یا طرح که خالق اصلی آن شما نباشید را شامل می شود.معنای استفاده تنها منوط به کپی‌برداری مستقیم نمی‌شود، بلکه نقل به مضمون، ترجمه، خلاصه‌سازی، اشاره، تفسیر و … را نیز در برمی‌گیرد. گاهی اوقات، افراد، این انواع استفاده را جزء مصادیق سرقت علمی در نظر نمی‌گیرند و در هنگام نوشتن متون علمی ناخواسته دچار مشکل می‌شوند.

سرقت علمی به استفاده غیرعمدی یا دانسته و یا بی‌ملاحظه از کلمات، ایده‌ها، عبارات، ادعا و یا استنادات دیگران بدون قدردانی و توضیح و استناد مناسب به اثر، صاحب اثر یا سخنران ایده گفته می‌شود.

نویسندگان آثار علمی و ادبی باید هنگام خلق آثار خود ، استفاده از آثار دیگران را با دقت ثبت کنند و این استفاده را به نحو متناسب به آگاهی مخاطبان برسانند تا علاوه بر حفظ صداقت، از اتهام فریبکاری و سهل‌انگاری مصون بمانند.

دستبرد فکری در ویکی پدیا

 

تشخیص سرقت ادبی مقاله

در سالیان اخیر تعداد موسساتی که به طراحی و تحریر پایان‌نامه و مقالات علمی می‌پردازند، با رشد تصاعدی روبرو بوده است. فعالیت این موسسات در قالب شرکت‌های دانشگاهی و دفاتر خدمات دانشجویی سازمان یافته و رسمی و بهره‌گیری آنان از تکنیک‌های ویراستاری یافتن تقلب‌های علمی را در ایران دشوار ساخته است.

با پیشرفت علم و تکنولوژی نرم‌افزار، سایت و ابزارهای قوی و موفق در زمینۀ پیشگیری از سرقت علمی پا به میدان گذاشته‌اند که با استفاده از آنها می توان مقالات را قبل از ارسال به داوری از نظر میزان همپوشانی و اصالت مقاله بررسی نمود و به اصطلاح آنها را کنترل ادبی نمود.

 

نرم افزار تشخیص سرقت ادبی مقاله

نرم‌افزارهای تشخیص سرقت‌ علمی تا حد زیادی توانایی کشف مواردی که دقیقاً کپی و چسبانده شده باشند را دارد.این نرم افزار ها که مجهز به هوش مصنوعی هستند می توانند بصورت آنلان مقالات را از نظر سرقت علمی بررسی کنند و نتیجه (Report) بررسی را برای کاربر ارسال نمایند.این ریپورت شامل درصد تشابه ، موارد تشابه متنی ، لینک منابع کپی شده و … می باشد.

استفاده از نرم افزار ها و سایت های رایگان به هیچ وجه برای چک کردن سرقت ادبی مقالات پیشنهاد نمی شود.چرا که این وبسایت ها به دلیل نداشتن دیتابیس قوی فقط مقالات شما را با فضای مجازی رایگان بررسی خواهند کرد که دیتابیس و پایگاه داده این نرم افزار ها عملا بروز و اپدیت نمی باشند به همین دلیل نرم افزار قادر نخواهد بود درصد صحیح سرقت ادبی مقاله را دقیقا مشخص کند.

سرویس ها و نرم افزار هایی مانند iThenticate و Turnitin که در ایران استاندارد عرضه می گردند علاوه‌ بر صفحات اینترنتی به دیتابیس و پایگاه های آفلاین مجلات معتبر نیز دسترسی دارند.

 

رفع سرقت ادبی

مقالات آماده شده برای چاپ در ژورنال های مختلف قبل از طی کردن روند داوری در سایت تشخیص سرقت ادبی بررسی می شوند و درصورتی که هیچگونه کپی برداری و همپوشانی در متن مقاله یافت نشد مورد قبول واقع می گردند. یکی از دلایل اصلی رد شدن یا ریجکت شدن مقالات توسط ژورنال ها همین مسئله ی سرقت ادبی می باشد.

با استفاده از ریپورت و گزارشی که وبسایت های تشخیص سرقت علمی در اختیار پژوهشگران قرار می دهند ، می توان این مشکل را برطرف و مقاله را رفع سرقت ادبی نمود.

 

 

بررسی سرقت ادبی مقاله با iThenticate

سردبیران مجلات انتشارات مختلف مانند Sciencedirect , Wiley , Nature , Springer , Sage , ACS و … در حال حاضر برای بررسی سرقت ادبی مقاله های ارسالی از سایت ithenticate.com استفاده می کنند. این سایت که شامل پایگاه داده غنی Crossref به همراه میلیاردها صفحات وب و میلیون ها مقاله های منتشر شده تا کنون و … می باشد از معتبرترین سایت ها برای بررسی سرقت علمی می باشد. iThenticate سرویس دهنده تشخیص سرقت ادبی برای اطمینان از اصالت مقاله و کنترل همپوشانی نوشته قبل از انتشار است.

سایت iThenticate برای کاربران ایرانی تحریم می باشد و پژوهشگران عزیزمان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.همچنین استفاده از خدمات این سایت هزینه های زیادی را شامل می شود که برای کاربران ایرانی به صرفه نیست. برای هر مقاله شما باید هزینه ای معادل ۱۰۰ دلار بپردازید که با سرویس های ایران استاندارد می توانید با هزینه ای بسیار پایینتر مقالات خودرا با این نرم افزار بررسی و ریپورت نهایی را دریافت نمایید.

مشاهده توضیحات بیشتر در مورد تشخیص و بررسی سرقت ادبی مقاله با iThenticate

 

 

بررسی سرقت ادبی مقاله با Turnitin

سایت TurnItIn یکی دیگر از پایگاه های تشخیص سرقت علمی مقالات است که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و به واسطه دسترسی به بانک علمی و پایگاه داده ی قوی خود اولین و برترین سامانه همانند جو مقالات لاتین می باشد.پیوستن Turnitin به پایگاه غنی Crossref، این نرم‌افزار را تبدیل به قوی‌ترین ابزار بررسی سرقت ادبی نمود به طوریکه در کمتر از ۲ سال تعداد مقالات ثبت شده برای بررسی در آن از مرز ۱۰۰میلیون گذشت و ۱۶میلیون کاربر فعال داشت.

Turnitin نیز برای کاربران ایرانی تحریم بوده و استفاده از ان هزینه های گزاف زیادی در بر دارد که در ایران استاندارد می توانید مقالات خودرا با هزینه ای بسیار پایینتر نسبت به سایت اصلی برای بررسی ارسال نمایید و ریپورت نهایی را دریافت نمایید.

 

 

بررسی غلط یابی املایی و انشایی با Grammarly

سایت Grammarly یک پایگاه آنلاین بررسی غلط یابی نگارشی ، املایی و انشایی می باشد که فوق العاده هوشمند و مشابه یک انسان مسلط به زبان انگلیسی می تواند ایرادهای متن شما را استخراج کند.

استفاده از این نرم افزار شامل پرداخت هزینه های زیاد برای بررسی هر مقاله می شود که با این سرویس می توانید مقالات خودرا قبل از ارسال به داوری برای چاپ در ژورنال های بین المللی با این نرم افزار از نظر غلط های املایی و انشایی بررسی و رفع کنید.

 

ضمانت حفظ حریم خصوصی

تمامی فایل های اسکن شده توسط ما به هیچ عنوان ذخیره نمی شوند و از سیستم ها حذف می گردند.حتی پس از بررسی ، توسط سرویس های مشابه بعنوان سرقت ادبی شناخته نخواهند شد.

وبسایت ایران استاندارد به پشتوانه سابقه خدمات خود این ضمانت را به تمامی کاربران می دهد که حریم خصوصی مقالات و فایل های ارسالی حفظ شده و شرکت ما موظف به تامین امنیت و حفاظت از تمامی مدارک ارسالی می باشد.

 

هزینه بررسی اصالت مقاله و بررسی غلط های نگارشی

هزینه های اعلام شده در سایت های اصلی برای بررسی متن مقالات بسیار گزاف می باشد. ایران استاندارد با خریداری دسترسی های مستقیم به این نرم افزار ها و پکیج های بررسی انبوه مقالات برای کاربران خود ، این سرویس ها را با حداقل هزینه ارائه می نماید.

برای اطلاع از هزینه ها و بررسی مقالات و متن های مورد نظر خود از طریق فرم سفارش با ما در تماس باشید.

 

سفارش سرویس

برای ارسال سفارش و یا مشاوره با ما تماس بگیرید. همکاران ما پاسخ گوی شما هستند.

 

مشاوره فروش و پشتیبانی فنی : ۹۰۰۹-۹۱۳-۰۹۳۹

ایمیل : Info @ IrStandard . com

فـرم سـفـارش

فرم سفارش

پس از بررسی توضیحات و انتخاب سرویس مورد نظر ، فرم درخواست را پرنمایید تا به شما از طريق ايميل اطلاع دهيم. سپس از طريق فرم پرداخت آنلاين هزينه سرويس مورد نظر را پرداخت و با مشخصات کامل ارسال نماييد تا در کوتاهترين زمان سرويس مورد نظر براي شما ارسال گردد.

پس از اطلاع از قیمت ها و انتخاب سرویس ها می توانید هزینه ی آن را به یکی از شماره حساب های ما واریز نمایید یا از طریق فرم پرداخت آنلاین سایت اقدام نمایید.

 

btn_service1

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

لیست موارد درخواستی

توضیحات شما

اطلاعات واریز (درصورت واریز وجه)

سوال امنیتی